Matematyczne gwiazdki

Myślenie matematyczne wymaga aktywności wszystkich obszarów inteligencji dziecka. W wielu tradycyjnych podręcznikach i metodach nauczania eksponuje się myślenie symboliczne kosztem innych rodzajów myślenia. Chcemy na przykładach niezbyt trudnych ale nietypowych i wymagających pomysłowości zadań zainteresować matematyką. Do rozwiązywania zadań wystarczy wiedza i umiejętności z klasy 6-7 szkoły podstawowej.

Informacje o prowadzących
Piotr Nodzyński
Nauczyciel ULO (Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące) w Toruniu. Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki, członek Towarzystwa Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, członek Komitetu Organizacyjnego Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Właściciel Wydawnictwa „Aksjomat” specjalizującego się w wydawaniu książek z matematyki.

Tomasz Masłowski
Obecnie wicedyrektor ds. dydaktycznych w Zespole Szkół nr 10 im. Stefana Banacha w Toruniu. Członek Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Autor i współautor wielu książek do nauczania matematyki na poziomie gimnazjum i liceum. Jeden z współorganizatorów konkursu wojewódzkiego im. Stefana Banacha na poziomie liceum w województwie kujawsko – pomorskim.