Matematyka w komiksie, komiks w matematyce

Komiks i matematyka? Czy to się da połączyć? Zobaczymy!

Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej we współpracy z Fundacją Naukową SmarterPoland.pl i Redakcją miesięcznika Delta ogłaszają pierwszą edycję konkursu Matematyka, Informatyka i Analiza Danych w komiksie.

Aby wziąć udział w konkursie należy do dnia 30 czerwca 2019 roku (UWAGA ZMIANA TERMINU) przesłać komiks o matematyce, informatyce lub analizie danych e-mailem na adres dpm@mini.pw.edu.pl z tytułem rozpoczynającym się od MIAD w komiksie. Zgłaszać można komiksy o objętości od jednego okienka lub jednego paska do jednej strony A4.

Zgłaszać można komiksy do jednej z dwóch kategorii:

- uczniowie szkół średnich (tutaj nagrody książkowe funduje wydział MiNI PW),
- kategoria otwarta, bez ograniczeń wiekowych (tutaj nagrody książkowe funduje Fundacja SmarterPoland).

Dodatkowo, wybrany (przez redakcję Delty) komiks lub komiksy zostaną opublikowane na okładce miesięcznika Delta.

Można przesyłać jedynie rozwiązania własne, które udostępnia się nieodpłatnie na licencji otwartej CC BY.

Pełny opis procedury zgłaszania komiksów, oraz regulamin konkursu znajduje się tutaj.

Zapraszamy!

Dwa komiksy umieszczone po prawej stronie pochodzą ze znanego komiksu matematycznego xkcd.com.