Matematyka w kolorach Lego

Matematyka w kolorach Lego to zajęcia dla uczniów z klas I-III. Do pracy wykorzystamy praktyczne narzędzie edukacyjne do rozwiązywania problemów matematycznych, jakim są znane i lubiane przez dzieci klocki Lego z zestawów MoreToMath. Podczas ćwiczeń wykonywanych w grupach i indywidualnie uczniowie będą mieli możliwość rozwijania umiejętności matematycznych, takich jak: logiczne rozumowanie, wypracowywanie własnych strategii rozwiązywania problemów, budowanie modeli pojęć matematycznych, a przy okazji będą rozwijać wyobraźnię przestrzenną i trenować liczenie. Zachęcamy uczniów i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do przeżycia fascynującej przygody umysłowej, do podejmowania wyzwań intelektualnych oraz do szukania inspiracji w potencjale kolorowych klocków Lego.

Poziom
klasy 4-6 SP