Drugi Światowy Tydzień Matematyki, czyli Wybuchające Kropki

Czy zastanawiałeś/aś się kiedyś nad tym, że kiedy dodajesz w głowie, robisz to od lewej do prawej (np. dodając tysiące i coś, zaczynasz od dodawania tysięcy), a w szkole uczą nas dodawania pisemnego od prawej do lewej (tzn. od jedności)? A może sądzisz, że w najprostszej, codziennej matematyce nie ma już nic ciekawego? To spróbujmy: zabiorę Was do świata wybuchających kropek na https://www.explodingdots.org/, a dzięki antykropkom będziemy liczyć od lewej do prawej i od prawej do lewej - jak nam będzie wygodniej.
Uwaga! W czasie zeszłorocznej edycji Międzynarodowego Tygodnia Matematyki uczniowie z jednej z klas w Polsce doszli do takiej wprawy w liczeniu na kropkach, że odmówili nauczenia się zwyczajnych sposobów liczenia pisemnego. Prowadzący nie bierze odpowiedzialności za skutki takiego rozwoju wydarzeń!

Poziom
klasy 4-6 SP