Geoinformatyka - nowa nadzieja czy mroczne widmo w dobie internetu rzeczy?

Czy geoinformatykę można opisać prostym równaniem: geo + informatyka?
Jak przekształcić gromadzone pod każdą szerokością i długością geograficzną ""surowe"" dane w użyteczną informację i wiedzę przestrzenną?
Czy algorytmy i metody data mining można zastosować do analizy urban big data w tzw. inteligentnych miastach?
Jak wykorzystać sieci sensorów i dane społecznościowe do kształtowania przestrzeni wokół nas?
PS. jeśli masz inne pytania - KONIECZNIE zadaj je prowadzącemu wykład!

poziom
liceum

Robert Olszewski
Zajmuje się modelowaniem informacji geograficznej – ekstrakcją informacji i akwizycją wiedzy przestrzennej z wykorzystaniem metod sztucznej inteligencji, a także tematyką smart city, generalizacji kartograficznej, geostatystyki, grywalizacji i geopartycypacji społecznej. Efektem kilkunastu lat jego pracy naukowej jest opublikowanie kilku monografii i ponad stu artykułów. Absolwent programu TOP 500 Innovators, uczestnik szkolenia w zakresie komercjalizacji badań naukowych w Haas School of Business Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Członek Rektorskiego Zespołu ds. innowacyjnych form kształcenia – INFOX, prowadzi interdyscyplinarne zajęcia projektowe dla studentów Politechniki Warszawskiej z wykorzystaniem metodyki Design Thinking. Współpracuje z biznesem oraz administracją rządową i samorządową przy realizacji projektów B+R i komercjalizacji interdyscyplinarnych badań naukowych w dziedzinie geoinformacji, inteligencji obliczeniowej, usług danych przestrzennych, geopartycypacji społecznej, grywalizacji, smart city, i spatial data mining.