Wyścigi samochodów - podstawy techniki z LEGO Education

Jak połączyć ze sobą zajęcia techniczne, przyrodę, fizykę, matematykę i przy okazji nauczyć inżynierskich metod pracy? Przyjdź, zbuduj i zobacz, dlaczego konstrukcjonizm jest taki efektywny! Podczas warsztatów uczestnicy przeprowadzą kilka prostych doświadczeń związanych z ruchem i tarciem, a potem staną twarzą w twarz z problemem, którego rozwiązanie będzie wymagało wyciągnięcia wniosków z wykonanych eksperymentów oraz zastosowania wiedzy matematycznej i fizycznej.

poziom
klasy 4-6 SP

Iga Malik
Urodzona w Lublinie. Certyfikowany trener Akademii LEGO® Education. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury, trener szybkiego czytania i technik pamięciowych. Pracuje jako nauczyciel w szkole podstawowej. Od kilkunastu lat prowadzi zajęcia z dziećmi oraz dorosłymi w zakresie szeroko pojętej organizacji zajęć w czasie pozalekcyjnym. Prywatnie mama dwójki dzieci. To właśnie dla nich oraz dla wszystkich innych dzieci pragnie zgłębiać zagadnienie nauki przez zabawę i wdrażać w szkołach innowacyjne metody edukacyjne w oparciu o narzędzia LEGO® Education.