Arytmetyka modularna w informatyce i grach

Co ma wspólnego naręczny zegarek tarczowy z nowoczesną kryptografią?
Dlaczego parzystość jest ważna przy rysowaniu tabelek? Jak grać, żeby
wygrać? Krótko i zwięźle o arytmetyce modularnej, układach równań i
(niektórych) grach logicznych.

Poziom
klasa 7-8 SP, gimnazjum, liceum

Prowadzący
Bartosz Szreder ukończył studia na Wydziale Informatyki i Matematyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie kontynuuje pracę badawczą na studiach doktoranckich oraz pracuje jako asystent prowadząc zajęcia dla studentów z programowania obiektowego w C++. Ma niespożyty zapał do przekazywania swojej olbrzymiej wiedzy i czyni to doskonale.

Oprócz prowadzenia szkoleń i warsztatowych kursów zawodowych, Bartosz stale wykonuje mnóstwo projektów komercyjnych jako programista. Obecnie Bartosz jest zawodowo związany Huuuge Games, gdzie pracuje jako developer, poprzednio pracował w firmie CoreTechnology (spółka grupy Cyfrowy Polsat) gdzie projektował i programował soft serwerowy w C i C++ (VoIP/SIP, obsługa telefonii komórkowej). Pracował również w MGBK Solutions sp. z o.o. gdzie tworzył oprogramowanie serwerowe w C++ (tracker do sieci wymiany multimediów w czasie rzeczywistym w modelu peer-to-peer). Wykonywał również projekty programistyczne dla Stowarzyszenia Talent tj.: budowa witryny edukacyjnej (PHP na PostgreSQL z domieszką Pythona), zadania algorytmiczno-programistyczne w C++ , składanie skryptów shellowych do zarządzania zadaniami, budowania obrazów LiveCD na zawody programistyczne itd.

Bartosz pokochał strzelanie sportowe, szczególnie z MP-5. Rekreacyjne strzelanie do celu stało się jego pasją i sposobem na spędzenie wolnego czasu. Sam też jest sędzią i instruktorem strzelectwa.

godzina: 
12:00-12:50
sala: 
328