Inwersja i rzut stereograficzny

Omówię podstawowe własności inwersji i rzutu stereograficznego i pokaże kilka zastosowań. Rozpocznę od definicji, więc zajęcia nie wymagają wcześniejszego przygotowania.

Michał Krych
Emeryt, pracowałem w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Warszawskiego, w Olimpiadzie Matematycznej od 1972 r. w komitecie okręgowym do teraz, a od 2007 r. również w głównym. Napisałem troszkę artykułów popularnonaukowych, recenzowałem podręczniki szkolne i akademickie, również matury, programy nauczania, uczestniczyłem w tworzeniu podstawy aktualnej programowej , opiekowałem się reprezentacją UW na międzynarodowe zawody matematyczne, w których przeprowadzanie nadal jestem angażowany. Uczyłem studentów i uczniów uniwersyteckich klas matematycznych w Warszawie.