Regulamin konkursu „Casio Challenge – kalkuluj z głową”

Regulamin Konkursu Matematycznego „Casio Challenge – kalkuluj z głową” przeprowadzanego w dniu 13.09.2018r. w ramach IV Dnia Popularyzacji Matematyki

1) Konkurs Matematyczny „Casio Challenge”, zwany dalej Konkursem, organizowany jest przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, zwany dalej Organizatorem.
Fundatorem nagród w Konkursie jest Grupa Zibi SA prowadzącą działalność w Warszawie, ul. Wirażowa 119, 02-145 Warszawa, NIP: 522-311-39-27, REGON: 36 949 48 55, wpisaną do KRS pod nr. 0000718602, Sąd Rejonowy dla M. ST. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego.

2) Celem Konkursu jest rozbudzanie zainteresowania matematyką uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych.

3) Warunki przebiegu Konkursu.
a) Organizator Konkursu dołoży wszelkich starań by przebiegał on właściwie, zgodnie z Regulaminem.
b) Organizator nie bierze odpowiedzialności za:
i) ewentualne nieprawidłowości związane z awarią sprzętu informatycznego (mimo stosowanych zabezpieczeń) lub z długotrwałą przerwą w dostawie energii;
ii) wystąpienie błędów w Systemie informatycznym, których nie uda się wcześniej ujawnić mimo procedury testowej;
c) szkody powstałe z winy osób trzecich, na przykład zaburzających pracę Systemu poprzez Internet lub inaczej.

4) Zadania konkursowe.
a) Zadania konkursowe układane są przez powołany do tego zespół wysoko wykwalifikowanych matematyków.
b) Członkowie zespołu matematyków są zobowiązani do nieujawniania treści zadań
ani prawidłowych odpowiedzi do momentu zakończenia Konkursu.

5) Zgłoszenie na Konkurs.
a) W Konkursie mogą brać udział uczniowie szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych.
b) Zgłoszenie na Konkurs, następuje poprzez założenie konta na stronie internetowej Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka (https://konkurs.mini.pw.edu.pl)
i zapisanie się na Konkurs „Casio Challenge – kalkuluj z głową” na tej stronie (po zalogowaniu na swoje konto korzystamy z zakładki https://konkurs.mini.pw.edu.pl/zadania_promo).
c) Zapisy na Konkurs zostaną uruchomione w dniu 4.09.2018 roku o godzinie 15.00. Do Konkursu zostanie zakwalifikowanych pierwszych 170 osób, które zapiszą się na Konkurs na stronie https://konkurs.mini.pw.edu.pl.

6) Rozpoczęcie Konkursu. Konkurs rozpocznie się w dniu 13 września 2018 r. o godzinie 11.00
w salach w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej, który mieści się przy ulicy Koszykowej 75.

7) Przebieg Konkursu
a) Czas trwania Konkursu to 45 minut.
b) Aby wziąć udział w Konkursie należy założyć sobie konto na stronie internetowej Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka organizowanego przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej https://konkurs.mini.pw.edu.pl.
c) Na Konkurs trzeba się stawić z aktualną legitymacją szkolną.
d) Nie wolno mieć ze sobą żadnych książek, notatek itp., ani urządzeń typu komputery przenośne. Nie wolno też wnosić na salę telefonów przenośnych, ani innych urządzeń służących do komunikowania się na odległość, pod rygorem usunięcia z Konkursu. Uczestnicy będą mieli możliwość korzystania z kalkulatorów fx 991 CEX dostarczonych na czas rozegrania Konkursu przez fundatora nagród.
e) Konkurs polegać będzie na rozwiązaniu 8 zadań testowych zamkniętych wielokrotnego wyboru. Za zaznaczenie wszystkich prawidłowych odpowiedzi w pojedynczym zadaniu uczestnik zdobywa 1 punkt, w przeciwnym wypadku liczba punktów za zadanie wynosi 0.
f) Końcowy wynik punktowy będzie obliczony przez pomnożenie wyniku punktowego uzyskanego za rozwiązania zadań przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 20 minut trwania Konkursu współczynnik ten będzie wynosił 1. Potem współczynnik ten będzie malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,75 na koniec czyli po 45 minutach. Zatem, przykładowo: jeśli ktoś rozwiąże poprawnie wszystkie 8 zadań w czasie 40 minut, to otrzyma 8 punktów * 0,8 czyli 6,40 punktów. Ostateczna liczba punktów zdobytych w Konkursie jest równa końcowemu wynikowi punktowemu zaokrąglonemu do dwóch miejsc po przecinku.
g) O kolejności miejsc w Konkursie decyduje w pierwszej kolejności ostateczna liczba punktów zdobytych w Konkursie. W przypadku identycznej liczby punktów zdobytych w konkursie o kolejności decydować będzie krótszy czas rozwiązywania zadań.

8) Ogłoszenie wyników Konkursu i nagrody.
a) Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dla laureatów odbędzie się 13 września 2018 roku
o godzinie 16.15 w Sali 107 w gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.
b) W Konkursie przewidziane są nagrody rzeczowe o łącznej wartości 2800 zł ufundowane przez Grupa ZiBi S.A., które otrzymają zdobywcy dziesięciu pierwszych miejsc w Konkursie. Przysługują następujące nagrody:
- za zajęcie I miejsca - zegarek baby-g : BGS-100-7A2ER albo męski G-SHOCK: gba-800-2ER
- za zajęcie II miejsca - zegarek baby-g : DW-5600TB-4BER albo męski G-SHOCK : DW-5600LU-2ER
- za zajęcie III miejsca - zegarek LW-203-8AV albo męski MCW-100H-1AVEF
- za zajęcie IV i V miejsca – kalkulator naukowy FX-82CEX
- za zajęcie od VI do X miejsca – kalkulator kieszonkowy SL-300NC plus zestaw gadżetów
Zdobywcy dziesięciu pierwszych miejsc w Konkursie otrzymają również od Organizatora nagrodę w postaci automatycznej promocji do II etapu Powszechnego Konkursu Internetowego dla uczniów szkół średnich – Matematyka.
c) Zdobywcy nagród nie mogą żądać wymiany nagrody na nagrodę innego rodzaju.
d) Uczestnicy nie mogą przenieść prawa do uzyskania nagrody na osoby trzecie.