Strefa Otwartej Nauki

Praca naukowca to nie tylko stawianie hipotez i poszukiwanie odpowiedzi na pytania badawcze. Każde udowodnione twierdzenie warto zakomunikować innym badaczom, aby mogli nasz wynik skomentować lub potraktować jako podstawę dla dalszych twórczych wysiłków. W Strefie Otwartej Nauki będziecie mogli dowiedzieć się, jak przebiega proces publikacji naukowej, zobaczyć, co można znaleźć w artykułach polskich matematyków udostępnianych w PL-DML i zagrać w prototyp gry karcianej o publikacjach naukowych (pod roboczym tytułem "Open Access").

Adam Wasążnik
opiekun biblioteki PL-DML (The Polish Digital Mathematics Library) w Platformie Otwartej Nauki Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego