Konkurs "Casio Challenge - kalkuluj z głową"

Jak co roku Casio jest z uczniami podczas Dnia Popularyzacji Matematyki. Wspólnie z Wydziałem Matematyki i Nauk Informatycznych Politechniki Warszawskiej przygotowaliśmy wielkie wyzwanie matematyczne. Uczniowie gimnazjów i liceów mogą sprawdzić swoją wiedzę podczas konkursu, wygrać wartościowe nagrody, a przede wszystkim świetnie się bawić.
Zadania konkursowe uwzględnią tematy zawarte w podstawie programowej. Jednak przy ich rozwiązywaniu istotne będzie rozumowanie – analiza problemu matematycznego oraz właściwa interpretacja wyniku obliczeń. Aby uczestnicy mogli się w pełni skupić nad poszukiwaniem właściwej odpowiedzi, w obliczeniach wesprą ich kalkulatory naukowe fx 991 CEX zapewnione przez markę Casio.
Dbając o komfort uczestników konkursu, postanowiliśmy udostępnić emulator kalkulatora, żeby uczniowie mogli się wcześniej zapoznać z obsługą urządzenia. Po kliknięciu we wskazany link ma stronie otworzy się oprogramowanie dokładnie odwzorowujące urządzenie. Za jego pomocą uczniowie mogą przetestować jego funkcje i przygotować się do testu.

Link do emulatora kalkulatora Casio fx 991 CEX

Szczegółowe informacje na temat konkursu:
Aby zapisać się na Konkurs "Casio Challenge - kalkuluj z głową", oprócz zapisania się na Konkurs na stronie Dnia Popularyzacji Matematyki, należy mieć założone i uaktywnione konto w Powszechnym Internetowym Konkursie dla uczniów szkół średnich - Matematyka na stronie: https://konkurs.mini.pw.edu.pl.
Po zalogowaniu się na to konto należy zapisać się na Konkurs "Casio Challenge - kalkuluj z głową" korzystając z poniższego linka: Zapisy .

Liczba miejsc ograniczona. O tym czy uczestnikowi uda się zapisać na konkurs decyduje kolejność zapisów na stronie https://konkurs.mini.pw.edu.pl.

Regulamin Konkursu można znaleźć tutaj .

Konkurs sprawdzać będzie wiedzę matematyczną. Ale nie tylko. Liczyć się będzie również strategia wyboru zadań i szybkość ich rozwiązywania. O wyniku końcowym decydować będzie nie tylko liczba poprawnie rozwiązanych zadań ale również czas. Konkurs będzie trwał 45 minut. Do rozwiązania będzie 8 zadań testowych. Przy każdym z nich trzeba będzie wskazać wszystkie poprawne odpowiedzi. Za zaznaczenie wszystkich prawidłowych odpowiedzi w pojedynczym zadaniu uczestnik zdobywa 1 punkt, w przeciwnym wypadku liczba punktów za zadanie wynosi 0. Końcowy wynik punktowy będzie obliczony przez pomnożenie wyniku punktowego uzyskanego za rozwiązania zadań przez współczynnik odpowiadający czasowi w jakim uczestnik zaznaczył odpowiedzi na wszystkie zadania. Przez pierwsze 20 minut trwania Konkursu współczynnik ten będzie wynosił 1. Potem współczynnik ten będzie malał liniowo aż do osiągnięcia wartości 0,75 na koniec czyli po 45 minutach. Przykładowo: jeśli ktoś rozwiąże poprawnie wszystkie 8 zadań w czasie 40 minut, to otrzyma 8 punktów * 0,8 czyli 6,40 punktów. W przypadku identycznego wyniku punktowego w Konkursie o kolejności decydować będzie krótszy czas rozwiązywania zadań.

Konkurs odbędzie się w salach w Gmachu Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych.

Dziesięciu najlepszych uczestników Konkursu uzyska automatyczną promocję do II etapu Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich - Matematyka , otrzyma dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę ZIBI Casio. Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród najlepszym uczestnikom odbędzie się 13 września 2018 w sali 107 o godzinie 16.15 .

Nagrody ufundowane przez ZIBI Casio:
- za zajęcie I miejsca - zegarek baby-g : BGS-100-7A2ER albo męski G-SHOCK: gba-800-2ER
- za zajęcie II miejsca - zegarek baby-g : DW-5600TB-4BER albo męski G-SHOCK : DW-5600LU-2ER
- za zajęcie III miejsca - zegarek LW-203-8AV albo męski MCW-100H-1AVEF
- za zajęcie IV i V miejsca – kalkulator naukowy FX-82CEX
- za zajęcie od VI do X miejsca – kalkulator kieszonkowy SL-300NC plus zestaw gadżetów

Zapraszamy również na stronę naszego wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/195794174351757/ oraz na https://kalkulatory.pl

godzina: 
11:00-11:50
sala: 
201,202,217,218,219,301,302, 303, 304