IV Dzień Popularyzacji Matematyki - Matematyka dla Informatyki

Już po raz czwarty Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej organizuje ogólnopolski Dzień Popularyzacji Matematyki. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem Matematyka dla Informatyki - pragniemy w ten sposób włączyć się w obchody jubileuszu 70 lat polskiej informatyki (http://70-lat-informatyki.pl/).

Tradycyjnie już zapraszamy wszystkich pasjonatów matematyki i informatyki na zajęcia popularnonaukowe przygotowane specjalnie dla nich przez wybitnych wykładowców z całej Polski. Odbywać się będą liczne wykłady, warsztaty, konkursy, pokazy i inne atrakcje związane z matematyką i informatyką. Uczestnicy będą mieli okazję nie tylko pogłębić swoją wiedzę matematyczną, ale także dostrzec szerokie zastosowania królowej nauk w naukach technicznych, przede wszystkim w informatyce. Jak co roku będzie to również okazja do zmierzenia się z zadaniami olimpijskimi, a także do zabawy nauką.

Ze względu na ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem w latach ubiegłych, najbliższy DPM potrwa aż dwa dni.

13 września 2018r. zaprosimy na nasz Wydział uczniów liceum, gimnazjum i najstarszych klas szkoły podstawowej, natomiast zajęcia 14 września 2018r. dedykowane będą uczniom szkół podstawowych.

Szczegółowy program IV Dnia Popularyzacji Matematyki pojawi się pod koniec sierpnia.

Na wszystkie zajęcia IV DPM, jak zwyke wstęp jest wolny, jednak na niektóre wykłady i warsztaty obowiązywać będą zapisy - uruchomimy je na początku września.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem dpm@mini.pw.edu.pl.

Zapraszamy również na stronę naszego wydarzenia na FB.

Plakat w formacie pdf